Zapraszamy na zajęcia taneczne dla dzieci

poniedziałek, 25, listopad 2013

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że nadal istnieje możliwość zapisania swoich dzieci do sekcji tanecznej w Żarowie, która prowadzi zajęcia w 2 grupach: od 3 do 6 lat i od 7 do 10 lat.

Od września w ramach organizowanych zajęć w Żarowie zajęcia taneczne dla najmłodszych prowadzone są przez nowego instruktora, panią Beatą Rejek. W tym roku zajęcia te zmieniły nieco swój charakter, są prowadzone w formie radosnej i spontanicznej zabawy z tańcem z elementami różnorodnych form fitnessowych oraz elementami zumby (zainspirowanej latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku).

Zajęcia te cieszą się sporym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Natomiast w każdej chwili mogą dołączyć osoby nowe.

Zajęcia odbywają się w każdy piątek w sali widowiskowo-sportowej przy ul. A. Krajowej 60: grupa 3-6 lat godz. 15.00 - 15.45, grupa 7-10 lat godz. 15.50 - 16.35.

Nieskomplikowane kroki taneczne, urozmaicone kombinacje ruchów i energiczna muzyka stwarzają atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywają nas do zabawy. Zajęcia te zacierają granice pomiędzy fitness'em a rozrywką. Młodzi uczestnicy mają możliwość wkroczenia w świat fitness'u dzięki wspaniałej zabawie, muzyce i atmosferze, jaka panuje na zajęciach. Program prowadzony metodą odtwórczo-naśladowczą z elementami improwizacji ruchowej oraz zadaniami rozwijającymi wyobraźnię dziecka. Ważne jest dawanie poczucia sukcesu i akceptacji wszelkich działań, które dziecko podejmuje podczas zajęć - tłumaczy instruktor Beata Rejek

Warto pamiętać, że dodatkowo tego typu zajęcia:
* pozwalają pozbyć się nadmiaru energii i konstruktywnie rozładować emocje;
* pomagają polepszyć koordynację ruchową oraz walczyć z wadami postawy;
* dają możliwość rozsądnego spędzania czasu wolnego i uczą, że posiadanie hobby jest ważnym elementem życia codziennego;
* kształtują zdolności interpersonalne (praca w grupie, poczucie wspólnoty, nowe kontakty);
* uczą dążenia do realizacji swych celów (np. opanowanie nowego układu), podnoszą samoocenę (pochwały trenera).

Zajęcia prowadzi mgr Beata Rejek absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o kierunku promocja zdrowia.  Nauczyciel wychowania fizycznego z 18-letnim stażem pracy w szkole. Licencjonowany Instruktor fitness i Zin – zumba instruktor.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Zapraszamy na zajęcia taneczne dla dzieci. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates