Konferencja domów kultury Dolnego Śląska

wtorek, 29, październik 2013

W dniach 24-25 października w Gminie Oleśnica odbyła się konferencja „Kultura Pierwszego Kontaktu”. Organizatorem Konferencji było Wędrujące Forum Kultury Dolny Śląsk.
W konferencji brali udział przedstawiciele Narodowego Centrum Kultury, dyrektorzy i animatorzy instytucji kultury z Dolnego Śląska, NGO, naukowcy, osoby ze strefy biznesu. Odbyły się dyskusje i warsztaty dotyczące problemów, z jakimi borykają się ośrodki kultury, możliwości dalszego rozwoju, konieczności posiadania strategii rozwoju oraz przeanalizowano obecny stan lokalnej kultury na Dolnym Śląsku.

W skład Wędrującego Forum Kultury Dolny Śląsk wchodzą: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie, Chocianowski Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica z siedzibą w Boguszycach, Centrum Kultury w Sycowie, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

Konferencja była dobrą okazją do poznania ludzi z tej samej branży, wymiany doświadczeń oraz integracji. Wydarzenie rzuciło świeże spojrzenie na instytucje, podsunęło nowe pomysły na dalszą działalność.

Po Konferencji wypracowany zostanie raport, który zostanie przesłany do wszystkich dk w woj. dolnośląskim, władz województwa, NCK, MKiDN.

Sieciowanie na Dolnym Śląsku stało się faktem. Do Wędrującego Forum Kultury Dolny Śląsk pragną przystąpić kolejne instytucje kultury z naszego województwa.

Zapraszamy na stronę Kultura Pierwszego Kontaktu: www.kulturapierwszegokontaktu.pl

Galeria zdjęć z Konferencji KULTURA PIERWSZEGO KONTAKTU:

1 dzień —> zobacz zdjęcia

2 dzień —> zobacz zdjęciaKonferencja została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura Interwencje.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Konferencja domów kultury Dolnego Śląska. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates