Szkolne wizyty w Żarowskiej Izbie Historycznej

sobota, 19, październik 2013

W czwartek, 17 października 2013 roku, Żarowska Izba Historyczna gościła duże grupy dzieci, które przyszły zwiedzić okolicznościową wystawę poświęconą historii kolei. Zawsze warto dbać o bezpieczeństwo - z tym większą radością odnotowaliśmy, że najmłodsi pomimo pochmurnej pogody byli bardzo dobrze widoczni podczas przekraczania skrzyżowania przy muzeum. Przedszkolaki stanowiły bardzo wymagającą grupę słuchaczy - trudno było skupić ich uwagę na dłużej na konkretnym eksponacie - interesowało ich bowiem dosłownie wszystko! Rozwiązaniem okazał się samorzutny podział wycieczki na mniejsze podgrupy - niektóre dzieci zwiedzały wystawę w towarzystwie przewodników, inne trzymały się swoich Pań Przedszkolanek.

 

Największym zainteresowaniem przedszkolaków cieszyły się - co było do przewidzenia - zabawki. Pomimo, że najstarsze eksponaty w tym dziale liczyły sobie prawie 40 lat, dzieci jednogłośnie stwierdziły, że nawet dziś chętnie by się nimi pobawiły. Optymistyczne pięciolatki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie nie ograniczają się zatem do gier komputerowych i telewizji - gratulujemy Rodzicom i Wychowawcom!!!

Żarowska Izba Historyczna miała również starszych gości - wystawę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy. Wnikliwej ocenie poddany został zbudowany z klocków model dworca, którego autorem był jeden ze zwiedzających...

Podobnie jak przedszkolaki, uczniowie na dłużej zatrzymali się przy naszym "kolejowym oknie". Różnica wieku objawiła się w bardzo nieoczekiwany sposób - dziesięciolatkowie rozpoczęli bardzo interesujące dywagacje, z którego miejsca wyświetlany jest obraz. Niestety, uwaga o zbliżającej się kartkówce i związanej z tym konieczności szybkiego powrotu do szkoły nie pozwoliła dłużej kontynuować tych rozważań...

Wszystkim zwiedzającym serdecznie dziękujemy za przybycie, a pozostałych chętnych do odwiedzin informujemy, że wystawa będzie czynna jeszcze tylko tydzień! Zapraszamy do odwiedzin kolejne klasy!

Opracowanie
dr inż Bogusław Molecki

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Szkolne wizyty w Żarowskiej Izbie Historycznej. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates