Zakończenie wakacji

poniedziałek, 26, sierpień 2013

W sobotę 24 sierpnia odbyła się impreza plenerowa „Zakończenie wakacji”, która była zwieńczeniem wakacyjnych działań GCKiS na rzecz, przede wszystkim dzieci i młodzieży szkolnej. W imprezie, która odbyła się w Miejskim Parku w Żarowie, udział wzięły nie tylko dzieci i młodzież, ale też dorośli mieszkańcy naszego miasta.

>>> Zdjęcia

Organizatorzy – GCKiS w Żarowie, TKKF „Chemik” w Żarowie i Żarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, przygotowali mnóstwo zabaw i konkurencji dla uczestników festynu. Dla dzieci zorganizowany był park rywalizacji sportowych, gdzie mogły zdobywać cenne punkty w 10 konkurencjach. Każde dziecko biorące udział w sportowej zabawie, po wykonaniu wszystkich zadań i oddaniu karty kontrolnej jurorom otrzymało „słodkie małe co nieco” i czekało do ostatecznego podliczenia zdobytych punktów i wyłonieniu zwycięzców konkursu. Ponadto, już kolejny raz, w ten nietuzinkowy sposób, dzieci zbierały punkty również dla Natalki Fedak – ciężko chorej koleżanki z Żarowa. Wiele osób wzięło udział w tych konkurencjach właśnie z tego WIEKIEGO powodu. Zdobyto 1669 wszystkich punktów, które zostaną zamienione na złotówki ufundowane przez prywatnych sponsorów i wpłacone na konto chorej Natalki.

Natomiast dorośli oprócz tradycyjnych konkurencji organizowanych przez TKKF mogli spróbować swoich sił w konkurencji PETANKA - grze zespołowej, która jest nowością w Żarowie, ale za sprawą ŻUTW mamy nadzieję, że ta wspaniała gra, którą może uprawiać każdy, wpisze się na stałe w tradycje naszego miasta. W petankę zagrały również dzieci, którym ten rodzaj konkurencji przypadł również do gustu.

Ponadto, dzieci miały do swojej dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania, kule wodne oraz wielka kulę którą można było przetoczyć się po parku... a wszystkiemu temu przygrywał CAŁKIEM DOBRZE zespół muzyczny CARO ze Świdnicy.

Fundatorami nagród konkursowych i upominków byli: Burmistrz Miasta Żarów – Leszek Michalak oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Wakacje dobiegają końca, kończy się też wakacyjna laba... Przyszedł czas na przygotowania do nowego roku szkolnego:) Niech ten rok będzie dla Was owocny, dlatego ŻYCZYMY Wam samych sukcesów, jak najwięcej piątek i szóstek... i rychłych WAKACJI:-)

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Zakończenie wakacji. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates