VIII Noc Piżamowa

poniedziałek, 19, sierpień 2013

W dniach 13-14 sierpnia br. odbyła się VIII Tajemnicza Noc Piżamowa dla dzieci w wieku od 6 – 13 lat, której, jak zwykle było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
W ostatniej, tego lata, nocy piżamowej wzięło udział 30 dzieci z Żarowa w tym 3 milusińskich spoza naszej gminy (gościnnie), a opiekę nad nimi sprawowali: Artur Adamek – dyrektor GCKiS, Stanisława Biernacka – dyrektor BPMiG Żarów, stażystka GCKiS – Joanna Reruch i animator wszystkich Nocy Piżamowych – Elżbieta Kulas z GCKiS.

>>> Zdjęcia

Tradycyjne impreza rozpoczęła się o godz. 16.00 zabawami integracyjnymi, podczas których dzieci przywitały wszystkich razem i każdego z uczestnika z osobna. Zbudowały z kartonów dwa ogromne strażackie wozy bojowe i odpowiednio je pomalowały. Po kolacji uczestnicy nocnych wojaży przygotowali sobie na hali sportowej nocleg. O godz. 21.00 wszystkie dzieci zaopatrzone w latarki i jeden, przez siebie zrobiony podczas zajęć, wóz strażacki wyruszyły ulicami miasta do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarowie by zgłębić tajniki zawodu STRAŻAKA. Na miejscu mogły zwiedzać do woli wóz bojowy żarowskich strażaków, przymierzyć hełmy... nie obyło się bez pamiątkowych fotografii. Za uprzejmość i pokazanie stanowiska pracy, w podzięce, dzieci wręczyły strażakom jeszcze jeden wóz bojowy, ale ten od dzieci był z kartonu. W drodze powrotnej, na Alei Złotych Dębów, dzieci odbiły swoją nocną obecność kolorowymi malowidłami (oczywiście malując tylko chodnik).

Po powrocie do GCKiS, zmęczone dzieci szybko udały się do łazienek.... i już o godz. 1.00 wszystkie spały.

Następnego dnia, po obfitym śniadaniu, dzieci poszły posprzątać swoje noclegownie. Następnie bawiły się jeszcze na hali w różne zabawy. Pod koniec VIII Nocy Piżamowej wręczone zostały dzieciom dyplomy i drobne upominki, a o godz. 12.00 pożegnaliśmy ostatnie dziecko.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 VIII Noc Piżamowa. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates