Kapryśne Dni Żarowa

czwartek, 06, czerwiec 2013

Pomimo kapryśnej aury podczas tegorocznych obchodów Dni Żarowa – w sobotę ulewa, w niedzielę słońce – żarowianie świętowali.
W sobotę pogoda nie rozpieszczała ani występujących artystów, ani mieszkańców Żarowa, ani organizatorów plenerowej imprezy, jaka miała miejsce w Parku Miejskim. Od samego rana było raczej jesiennie niż wiosennie, ale pomimo ulewnego deszczu dzieci z żarowskich przedszkoli, szkół dzielnie występowały prezentując przygotowane programy artystyczne. Nie zabrakło również widowni, w większości rodziców występujących dzieci, którzy z parasolami w rękach podziwiali małych artystów. W tym dniu obchodzone było również święto wszystkich dzieci – DZIEŃ DZIECKA. Organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji tj. wesoły program interaktywny, dmuchańce, zjeżdżalnie, wiele słodkości oraz darmowe malowanie twarzy. I choć pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie wielu zabaw i konkursów, to i tak, całkiem pokaźna grupa dzieci skorzystała z zaproponowanych (w danych warunkach) przez GCKiS atrakcji.

>>> Zdjęcia
>>> Film

W sobotnie, deszczowe (czasami ulewne)popołudnie, mimo wszystko, kolejne występy na żarowskiej scenie przyciągnęły uwagę mieszkańców, najpierw donośnym koncertem ŻAROWSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ, później ku uciesze młodszego pokolenia zagrał zespół THE RIOT JAMS z Niemiec, zespół CROSS BAND z Czech, a także hip-hopowa gwiazda wieczoru zespół ABRADAB, która zakończyła pierwszy dzień święta naszego miasta.

Kolejny dzień świętowania - słoneczna niedziela przyciągnęła rzesze nie tylko mieszkańców gminy i miasta Żarów, ale i także gości z ościennych miast. Niedzielne świętowanie otworzyły występy zespołów folklorystycznych w V Przeglądzie Pieśni Ludowej i Biesiadnej. Pogoda sprzyjała nie tylko wspólnemu śpiewaniu znanych pieśni biesiadnych, ale też wesołym zabawom dzieci na dmuchańcach, zjeżdżalni, czy trampolinie. W całym parku było słychać radosny śmiech najmłodszych, bo wreszcie mogły swobodnie skorzystać z propozycji przygotowanych przez organizatora specjalnie dla nich. W godzinach popołudniowych odbyła się biesiada grecka z barwnie ubranym zespołem MYTHOS oraz zabawa muzyczna z WALTER BAND. Nie zabrakło również GWIAZDY DNI ŻAROWA , którą w tym roku był zespół BAYER FULL. Lider i wokalista zespołu Sławomir Świerzyński nie tylko znanymi i nowymi utworami discopolopo poderwał do wspólnej zabawy zgromadzony w Parku Miejskim tłum ludzi, ale też zabawnymi anegdotami. Wszyscy bawili się znakomicie.

Dwudniowe Dni Żarowa zakończyła zabawa muzyczna z zespołem WALTER BAND.

Dyrektor GCKiS w Żarowie składa serdeczne podziękowania sponsorom Dni Żarowa 2013:
KASA UNII LUBELSKIE
BANK ZACHODNI WBK Oddział w Żarowie
FIRMA EK PROFIL w Żarowie
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA w Świebodzicach
Piekarnia „Jutrzenka” w Żarowie
„ALBA” Dolny Śląsk o/Wałbrzych

Serdeczne podziękowania kierujemy również do osób zaangażowanych w przygotowania dzieci i młodzieży do występów na żarowskiej scenie w programie „Prezentacje szkół, przedszkoli oraz pracowni muzycznych GCKiS”. Dziękujemy Młodzieżowej Radzie Miejskiej za pomoc przy scenie.

W sobotę obchody Dni Żarowa uczcili sportowcy, biorąc udział w Turnieju Piłki Nożnej Zakładów Pracy, VII Memoriale im. Edwarda Sypniewskiego w siatkówce mężczyzn oraz zawodach wędkarskich. Dzień później przy szachownicach w Parku Miejskim spotkali się miłośnicy królewskiej gry.

Po krótkiej przerwie tytuł mistrzowski w rozgrywkach piłkarskich trafił do pracowników AKS Precision Ball. Kolejne miejsca: 2. PCO 3. Bridgestone 4. Electrolux 5. Wądłowski-Freight 6. Daicel 7. Yagi Wszystkim uczestnikom jak również kibicom życie osłodziła firma Daicel Safety Systems Europe, fundując tort okolicznościowy.
VII Memoriał im. Edwarda Sypniewskiego wygrał TKKF Chemik Żarów.
Pomimo fatalnej aury na wysokości zadania stanęli wędkarze. Nad Stawem Miejskim w Żarowie rywalizowało blisko 30 miłośników tego sportu.
Najlepsza trójka zawodów:
KADECI:
I miejsce Mateusz Kopacz - 900 pkt
II miejsce Arkadiusz Mróz - 480 pkt
III miejsce Jakub Becher - 415 pkt

JUNIORZY:
I miejsce Bartosz Frydlewicz - 3480 pkt
II miejsce Agata Mazur - 2140 pkt
III miejsce Szymon Cieślicki - 1440 pkt

SENIORZY:
I miejsce Bartosz Rasiewicz - 3380 pkt
II miejsce Mikołaj Moryl - 2580 pkt
III miejsce Marcin Łuczak - 2140 pkt

Złe warunki atmosferyczne nie pozwoliły rozegrać turnieju deblowego tenisa ziemnego oraz turnieju koszykówki ulicznej. Wszystkich chętnych do udziału w turnieju deblowym tenisa ziemnego zapraszamy w najbliższą sobotę 8 czerwca o godz. 10:00 na korty przy ul. Górniczej.

W niedzielnym turnieju szachowym zwyciężył Edmund Pluta przed Przemysławem Borowskim i Mirosławem Cyganem.

Dla zwycięzców wszystkich zawodów sportowych czekały atrakcyjne nagrody.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Kapryśne Dni Żarowa. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates