Orkiestra zagrała w Żarowie po raz 21

poniedziałek, 14, styczeń 2013

13 stycznia zagrała w Żarowie już po raz 21 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniążki DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

W Żarowie zebranych zostało 16.270,95 zł, 24,15 Euro, 1,80 dolarów amerykańskich oraz srebrny łańcuszek.


Galeria zdjęć (strona UM Żarów)

Od samego rana grupy wolontariuszy, w towarzystwie opiekunów, z WOŚPowskimi puszkami ruszyły w miasto. Każda grupa miała wyznaczony dyżur na poszczególnych ulicach naszego miasta. Wszędzie można było ich spotkać. Po zakończonym dyżurze wracali do Sztabu, który mieścił się w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, gdzie czekała na nich szefowa Sztabu pani Beata Jurczak i dyżurujący przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej. „Powrót” wypełnionych puszek, pani Beata skrupulatnie odnotowywała i wysyłała je do Banku gdzie liczono je i sumowano.
W hali sportowej w GCKiS, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na WOŚP-owskiej scenie można było zobaczyć występy: Zespołu Śpiewaczego „Żarowianie” z ZERiI w Żarowie pod kierownictwem pana Stanisława Wójciuka, Żarowskiej Orkiestry Dętej pod batutem pana Dariusza Piechowiaka, można było również zobaczyć pokaz TAI-CHI w wykonaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie wraz z opiekunem sekcji panią Elżbietą Kulas, zespół taneczny z Kalna pod opieką pani Ewy Wołek, zespół taneczny „Pierwszy Kroczek” z instruktorem tańca panem Wojciechem Skiślewiczem, pokaz sekcja akrobatyki sportowej GCKiS w Żarowie przygotowany przez trenera panią Ewelinę Blusiewicz, mini recital Marty Kurzeji oraz Natalii Kosińskiej, a także występ żarowskiego zespołu JTBs.
Na piętrze, w kawiarni GCKIS przez cały czas trwania imprezy sprzedawane było ciasto upieczone przez słuchaczy UTW w Żarowie, kawa, herbata oraz pyszna grochówka, a także uruchomiona przez Młodzieżową Rade Miejską loteria z fantami.
W trakcie trwania imprezy dostępne były stoiska: „Maluj razem z Artystami” - gdzie można było malować z żarowskimi artystkami: panią Wandą Hüpner i panią Weroniką Przewoźną, „Pomaluj aniołka” - na tym stoisku zostały przygotowane przez panią Ewę Maderę odlewy gipsowe, które dzieci mogły własnoręcznie pomalować, stoisko „... i Ty zostań ceramikiem” – gdzie dzieci uczyły się toczenia na kole garncarskim oraz lepiły z gliny różne przedmioty pod okiem pani Elżbieta Kulas i pomocy Martyny Mierlak, Barbary Chodynickiej i Marysi Zdunik uczestniczek cotygodniowych zajęć w Pracowni Ceramicznej, Salon Piękności czyli malowanie twarzy –  gdzie Sonia Kovaci ze swoim kolegą malowali buźki dzieciom oraz "Akademia kuglarstwa dla początkujących i zaawansowanych" – były to otwarte warsztaty dla dzieci i młodzieży z zakresu kuglarstwa, żonglerki, chodzenia po linie.
Odbyła się również akcja badania poziomu cukru i pomiaru ciśnienia tętniczego w Bibliotece Publicznej w Żarowie.

Jak co roku i tym razem, o godz. 19.00 odbyła się aukcyjna sprzedaż gadżetów orkiestrowych poprowadzona przez radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej - Mateusza Michalaka i Adriana Malika, na której można było nabyć wiele atrakcyjnych przedmiotów oraz talonów na określoną usługę u żarowskich partnerów handlowych. Najbardziej wartościowym przedmiotem aukcji była, jak co roku, zmywarka z Elektroluxu w Żarowie.
Światełko do nieba zakończyło pracowity dzień dla organizatorów i wolontariuszy, dzień przyjemnie i atrakcyjnie spędzonego czasu wolnego dla mieszkańców Żarowa.

Organizatorzy 21. Finału WOŚP w Żarowie:
Sztab WOŚP przy SP w Żarowie
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Biblioteka Publiczna w Żarowie
Bajkowe Przedszkole w Żarowie
Młodzieżowa Rada Miejska w Żarowie
UTW w Żarowie
Art Structures

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Orkiestra zagrała w Żarowie po raz 21. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates