Świąteczny Kiermasz Rękodzieła - Bożonarodzeniowa Gwiazdka

poniedziałek, 10, grudzień 2012

W dniu 9 grudnia 2012 r. w Żarowskiej Izbie Historycznej odbył się świąteczny kiermasz „Bożonarodzeniowa Gwiazdka”, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

W klimacie świąt Bożego Narodzenia, na pięknie przygotowanych stoiskach przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kalnie, Szkołę Podstawową w Zastrużu, Pracownię Plastyczną i Ceramiczną oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku z GCKiS, Świetlicę „Cztery Pory Roku” w Żarowie, a także stoiska przygotowane przez mieszkańców naszej gminy:


panią Krystynę Grobelną, panią Annę Noceń- Kurzeję, panią Helenę Markiewicz, panią Wandę Hüpner, panią Jadwigę Michałowską, panią Marzenę Ziębę, panią Iwonę Studnicką oraz panią Elżbietę Kulas, można było znaleźć: ozdoby choinkowe, ozdoby świąteczne mieszkań, choinki... choineczki, anioły... aniołeczki, piękne bombki... bombeczki wszelkiego kalibru. Były też kartki świąteczne, pierniki w kształcie choinek, domowe ciasto, domki z ciastek, sianko na wigilijny stół... moc stroików, wieńców adwentowych i wiele, wiele innych cudeniek i cacek bożonarodzeniowych wykonanych ręcznie. Jak widać, nie brakuje w naszej gminie bardzo zdolnych i chętnych do podzielenia się z innymi swoimi umiejętnościami ludzi i żywię nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas więcej.

GCKiS dziękuje wszystkim wystawcom tegorocznego Świątecznego Kiermaszu za przygotowanie bogatych w ofertę stoisk.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Świąteczny Kiermasz Rękodzieła - Bożonarodzeniowa Gwiazdka. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates