Półmetek zimowych ferii w GCKiS

piątek, 20, styczeń 2012

 Pierwszy tydzień ferii minął „jak jeden dzień”, ale dzieci uczęszczające na zajęcia do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, nie martwią się tym, że jeden tydzień laby już minął, gdyż przed nimi jeszcze jeden, który będzie obfitował w kolejne artystyczne wyzwania.

 

W ubiegłym tygodniu żarowscy milusińscy spróbowali swoich sił w pracowni plastycznej. Poznali tam technikę odlewania gipsu, obróbki gipsowych figurek oraz zajmowali się techniką ich zdobienia i konserwacji. Natomiast amatorzy papiero-plastyki i origami samodzielnie wykonali  obrazy ze smokami w roli głównej oraz przygotowali, oczywiście z kolorowego papieru i bibuły, bukiety kwiatów dla swoich Dziadków. Nieco starszym dzieciom, a także młodzieży zaproponowaliśmy plenery fotograficzne „Staw Miejski w Kadrze” oraz wycieczkę do Żarowskiej Izby Historycznej.

Dla uczestników zajęć sportowych Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie był to czas bardzo aktywny.
W pierwszym dniu rywalizowali tenisiści stołowi. Wśród trzecioklaistów szkół podstawowych zwyciężył Maciej Pasternak. W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Weronika Więckowiak. Po zaciętym boju kategorię klas szóstych wygrał Kacper Niezgoda, który okazał się minimalnie lepszy od drugiego Rafała Mirka oraz brązowego medalisty Błażeja Rutkowskiego. Finał gimnazjalistów dla Kamila Skolimowskiego. Na kolejnych miejscach znaleźli się Piotr Pieczonka oraz Łukasz Jaros.
Umiejętność strategicznego planowania poszerzali uczestnicy turnieju warcab 100-polowych. Najlepszym strategiem okazał się Dawid Mozol. Wśród dziewcząt zwyciężyła Karolina Marczyńska.
Turniej unihokeja zgromadził trzy drużyny. Najlepszą okazała się ekipa z Manhatanu w skład której weszli: Bartosz Niezgoda, Arkadiusz Staszak, Tomasz Gadzina, Kacper Niezgoda.
Turniej szachowy w kategorii Open wygrał Dawid Mozol wyprzedzając Wiktora Zarembę oraz Tomasza Pasternaka. Wśród juniorów młodszych najlepszy okazał się Jakub Dołharz. Tytuł najlepszej juniorki przypadł Natalii Dominik.
Wszyscy chętni mają okazję poznać tajniki piłki ręcznej biorąc udział w treningach szczypiornistów.
Sportowe zajęcia odbywają się w duchu fair play a uczestnikom towarzyszy dużo radości ze spędzania wolnego czasu wśród rówieśników.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Półmetek zimowych ferii w GCKiS. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates