Zakończenie roku w Akademii Malucha

czwartek, 21, czerwiec 2012

W dniu 20 czerwca w Bibliotece Publicznej w Żarowie odbyło się uroczyste zakończenie zajęć dla dzieci od 6 miesiąca życia do lat 4 w Akademii Malucha, której organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Biblioteka Publiczna w Żarowie.

Spotkanie rozpoczęła pani Stanisława Biernacka – dyrektor Biblioteki Publicznej w Żarowie witając zebranych oraz gościa spotkania pana Grzegorza Osieckiego – Wiceburmistrza Żarowa. W kilku słowach opowiedziała o dziejach żarowskiej Akademii Malucha.

 

>>> Film

Pan Burmistrz Grzegorz Osiecki podsumował ciepłymi słowami działania organizatorów i rodziców/opiekunów małych Żaczków. Zanim nastąpił ceremoniał wręczania dyplomów wraz z upominkami, Pan Burmistrz przeczytał dzieciom ulubioną ich książeczkę pt. „Pan kotek był chory” Stanisława Jachowicza, po czym wraz z wręczeniem upominku, uściskał każdemu malcowi maleńką dłoń.

 

W roku akademickim 2011/2012 odbyło się 30 spotkań w cyklu cotygodniowym, w których uczestniczyło 18 dzieci i ich opiekunów. Dzieci, z pomocą opiekunów stawiały pierwsze kroczki na niwie literatury dziecięcej, plastycznej, brały również udział w zabawach ruchowo-sprawnosciowych i manualnych. Do ulubionych zabaw milusińskich bezkonkurencyjnie należały tz. „wierszyki-masażyki”, które wykonywane były przez rodziców, według słów wierszyka, na pleckach dzieci.

 

Do najpilniejszych dzieci (100% frekwencja) należą: Emilka Przyłęcka, Jakub Litwin oraz Wiktor Nowak.

 

W tym roku, przygodę z Akademią Malucha zakończyli: Jakub Litwin, Emilia Przyłęcka, Witold Sikora i Maria Wiśniowska. Natomiast z pozostałymi dziećmi i rodzicami lub opiekunami mamy nadzieję spotkać się we wrześniu w kolejnym roku akademickim 2012/2013.

 

Spotkania, które prowadzi pracownik GCKiS – Elżbieta Kulas, służą integracji dzieci w grupie rówieśniczej, rozwojowi manualno-motorycznemu maluchów, wzmacnianiu więzi uczuciowych między rodzicami a dziećmi podczas wspólnych zabaw oraz przysposobieniu dzieci do wielogodzinnego pobytu w przedszkolach (zdrowsza i bezstresowa klimatyzacja w nowym środowisku).

 

 

 

 

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Zakończenie roku w Akademii Malucha. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates