Noc Piżamowa II

piątek, 27, sierpień 2010

 Kolejna Noc Piżamowa za nami! W dniu 23 sierpnia o godzinie 16.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie spotkali się mali i trochę więksi amatorzy nocnych wojaży by spędzić pełen niespodzianek czas na wspólnych zabawach. Organizatorami Nocy Piżamowej II byli, jak poprzednim razem, GCKiS oraz Świetlica „Cztery Pory Roku” działająca przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarowie.

 

Opiekunowie: Bernadetta Borowska, Natalia Wolska (Świetlica „Cztery Pory Roku”), Stanisława Biernacka (dyrektor Biblioteki Publicznej w Żarowie), Państwo Agnieszka i Przemysław Wójcikowscy (rodzice Michała) oraz Elżbieta Kulas (pracownik GCKiS) zadbali o bezpieczeństwo żarowskich pociech – 44 uczestników już tak popularnej NOCY.
Poniedziałek – 23 sierpnia
Dzieci przybyły na wyznaczone miejsce jeszcze długo przed czasem, wyposażone przez rodziców w śpiwory, koce, poduszeczki, latarki i inne „nadobowiązkowe” akcesoria. Podekscytowane, pełne oczekiwań rozpromienione twarzyczki dzieci, potwierdziły gotowość do nocnej imprezy kończącej zajęcia wakacyjne.
Wśród poniedziałkowych zabaw i konkurencji były: zabawy integracyjne i tor przeszkód. Po ekscytującej rywalizacji zręcznościowej, przyszła kolej na „małą kolację”, a tuż po niej kolejne zadanie, tym razem plastyczne, podczas którego dzieci (w dwóch grupach) wykonały z kolorowego materiału obrazy - „Wakacyjne wazony z kwiatami”. Zanim mali podróżnicy wyruszyli na nocną wyprawę, rozegrali turniej piłkarzyków stołowych i zjedli grillowane kiełbaski z chlebem i ketchupem. Następnie wyposażeni w latarki wyruszyli na podbój nocy. Trasa wyprawy była dość długa (najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 5 lat). Prowadziła przez Os. Piastów, teren ogródków, ul. I-go mają, ul. A. Krajowej, a uwieńczeniem wyprawy były freski namalowane kredą przez dzieci na chodniku przed sklepem na osiedlu. Po wyczerpującym spacerze, wszyscy wrócili do Gminnego Centrum i zaczęły się przygotowania do snu. Noc pełna wrażeń minęła...
Wtorek – 24 sierpnia
Godzina 7.00 – niektóre „skowronki” już podniosły główki znad posłania. Zaspane oczy, ale usta rozciągnięte w uśmiechu. Parę chwil... a spokojna noc zamieniła się w gwarny poranek. Najpierw poranna toaleta, później śniadanie...i znowu zabawy. Na hali budowały domki z „materacowych” puzzli, a młodsze dzieci kolorowały malowanki. Zanim zakończyła się „Noc Piżamowa II”, wszystkie dzieci pomagały w modelowaniu 2-metrowego drzewa, wykonanego technika papier mâché, które będzie zdobić GCKiS w Żarowie.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w realizacji poszczególnych zadań, Stanisławie Biernackiej, Agnieszce i Przemysławowi Wójcikowskim oraz Stowarzyszeniu „Edukacja”.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Noc Piżamowa II. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates