Stowarzyszenie KANON ze Świdnicy w GCKiS w Żarowie

poniedziałek, 06, wrzesień 2010

 W dniu 1 września 2010 r. Gminne Centrum Kultury i Sportu gościło w swojej siedzibie artystów, przedstawicieli świdnickiego Stowarzyszenia KANON oraz amatorki sztuki, Słuchaczki z Żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Spotkanie, które w niedalekiej przyszłości zaowocować ma współpracą obu placówek, odbyło się w kawiarni, przy herbacie, kawie i malinach prosto z ogrodu. Ale też był inny powód spotkania ze świdnickimi artystami – wystawa prac pn. LINORYT – GRAFIKA, którą można oglądać w GCKiS od 15 sierpnia do końca września br., w godzinach otwarcia Centrum.

Prężne Stowarzyszenie, które zrzesza artystów amatorów z całego powiatu, chętnie podejmuje się współpracy z ośrodkami kultury i innymi placówkami krzewiącymi kulturę. Ich udziałem są warsztaty artystyczne dla mieszkańców Świdnicy, wiele wspólnych wystaw i indywidualnych wernisaży w Świdnicy i poza granicami miasta.

Plany na przyszłość
Miła i swobodna atmosfera spotkania sprzyjała również temu, by wspólne zastanowić się nad współpracą w najbliższej przyszłości. Zaplanowane zostały spotkania plenerowe, które prawdopodobnie odbędą się w maju przyszłego roku w Żarowie. Celem plenerów będzie nasza Ziemia Żarowska oraz poplenerowa wystawa, podczas której wyłonione zostaną najpiękniejsze prace artystów. Mamy również nadzieję, że w plenerach wezmą również udział żarowscy amatorzy sztuki, których u nas nie brakuje.Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Stowarzyszenie KANON ze Świdnicy w GCKiS w Żarowie. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates