Szekspir w "Bezdomnym"

poniedziałek, 02, marzec 2009

 26 lutego w Teatrze Bezdomnym odbyła się nietypowa premiera. „Wieczór Trzech Króli” to spektakl, na którego świetność pracowało wiele osób.

Dzięki pomocy firmy FRANC TEXTIL, która ofiarowała tkaniny oraz współpracy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie, na deskach Żarowskiego Teatru zrobiło się kolorowo i wytwornie. Umiejętności młodych aktorów Teatru Bezdomnego zostały uzupełnione przez wspaniałe kostiumy z epoki, które nadały spektaklowi szyku i bardzo profesjonalnego wymiaru. Oryginalna, wyważona scenografia, wykonana przez Pana Jacka Szumańskiego dopełniła dzieła.

Liczna publiczność uraczona została ponad godzinną dawką Szekspirowskiego napięcia, intrygi i poczucia humoru. Historia rozdzielonego przez los rodzeństwa, miesza się w „Wieczorze…” z perypetiami szlacheckiego domu, intrygami, które dla jednych zabawne, okazują się zgubne dla innych. Wszystkiemu temu towarzyszy trudna miłość ale i psoty mądrego błazna. Wyjątkowo długie brawa jak i salwy śmiechu na widowni świadczą o tym, że premiera była udana.
Wszyscy ci, którzy nie mogli przybyć na premierowy wieczór, będą mogli to oczywiście nadrobić. Przedstawienie będzie grane jeszcze nie raz. Polecam i życzę dobrej zabawy!

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Szekspir w "Bezdomnym". Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates