X-lecie Teatru Bezdomnego im. Bohumila Hrabala w Żarowie

niedziela, 04, październik 2009

Obchody X-lecia Teatru Bezdomnego rozpoczęły się w czwartek, 1 października, premierą spektaklu „Bereszit” w siedzibie, przy ul. Zamkowej w Żarowie. Sympatycy Teatru, byli aktorzy oraz obecni, a także goście zgromadzili się na widowni, by uczcić 10. urodziny miejsca, które stanowi drugi dom dla aktorów oraz założyciela i jednocześnie reżysera Ryszarda Dykcika.

W dniu święta Teatru Bezdomnego widownia była pełna, nawet brakło miejsc siedzących. Widzowie obejrzeli premierę spektaklu, która „nie mówiąc” ‒ mówiła tak wiele o stworzeniu świata według Księgi Rodzaju, Pierwszej Księgi Mojżeszowej, należącej do Starego Testamentu, zaliczonej do Pięcioksięgu (Tory). Po przedstawieniu sympatycy teatru wręczyli kwiaty na ręce Ryszarda Dykcika dla całego zespołu teatralnego.

Dzień drugi
Wieczór wspomnień

W dniu 2 października 2009 r., w Gminnym Centrum Kultury i Sportu, o godz. 19.00 odbył się urodzinowy wieczór wspomnień byłych i aktualnych członków oraz sympatyków Teatru Bezdomnego. W czasie spotkania były prezentowane archiwalne filmy, które są wspaniałym dokumentem dziesięciu lat wielkiego zaangażowania samego założyciela Ryszarda Dykcika, jak i aktorów, którzy tworzyli i tworzą sztukę na deskach Teatru Bezdomnego.
Po retrospekcji minionych lat żarowskiego Teatru, Ryszard Dykcik przyjął podziękowania i gratulacje dla całej trupy teatralnej, tej obecnej i tej, która już nie gra na deskach Bezdomnego, ale w dalszym ciągu sympatyzuje z nim, od Roberta Kaśkowa ‒ przewodniczącego Rady Miejskiej, Leszka Michalaka ‒ Sekretarza Gminy, Zygmunta Worsy ‒ Starosty Powiatu Świdnickiego oraz od wielu innych gości, którzy przybyli na spotkanie.
Wieczór wspomnień zakończył się bankietem, na który zaproszono wszystkich zebranych.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 X-lecie Teatru Bezdomnego im. Bohumila Hrabala w Żarowie. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates