XIV Przegląd Zespołów Kolędniczych

poniedziałek, 17, styczeń 2011

 W niedzielę 16 stycznia 2011 r. o godz. 15.00 w sali widowiskowo-sportowej przy ulicy Armii Krajowej 60 A rozpoczął się XIV Miejsko-Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych. Widownia, jak co roku dopisała. Wszystkie miejsca były zajęte, a z tyłu sali tłoczyło się wielu widzów, którzy przyszli zobaczyć tegoroczne zmagania kolędników.


>>> Film

Otwarcia XIV Przeglądu Zespołów Kolędniczych dokonali: Leszek Michalak – Burmistrz Żarowa, Grzegorz Osiecki – Zastępca Burmistrza oraz Tadeusz Pudlik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Żarowie.

„Gwoździem” programu były JASEŁKA w wykonaniu aktorów zaczerpniętych prosto z widowni pod przewodnictwem Burmistrza, Jego Zastępcy i Przewodniczącego RM, zaś konferansjer Przeglądu – Ryszard Fidler został narratorem i akompaniatorem przedstawienia.

Podczas zmagań kolędniczych zaprezentowało się żarowskiej widowni 8 zespołów z: Kalna, Bajkowego Przedszkola w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie (5 zespołów) oraz ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Żarowie.

W drodze głosowania papierowymi SMS-ami, które można było wrzucać do poszczególnych urn, podczas trwania przeglądu, wybrane zostały 3 najlepsze (zdaniem widzów) zespoły.

Lokaty poszczególnych zespołów:

I miejsce – CHÓR „DOMINANTA” - SP im. Jana Brzechwy w Żarowie (opiekun zespołu – Leszek Krzyż),

II miejsce - „TEATR TYGRYSKÓW” - Bajkowe Przedszkole w Żarowie (opiekun zespołu – Mariola Król, Jolanta Nowak),

III miejsce - „Klasa I C i D” - SP im. Jana Brzechwy w Żarowie (opiekun zespołu – Iwona Nieradka, Renata Węglarz).

Pozostali uczestnicy:

  • zespół „MALI KOLĘDNICY” - SP im. Jana Brzechwy w Żarowie (opiekun zespołu – Bożena Cecot, Ewa Mika),

  • zespół „KALNO” - Rada Sołecka w Kalnie (opiekun zespołu – Ewa Wołek),

  • GRUPA EUCHARYSTYCZNEGO RUCHU MŁODYCH I KOŁA BIBLIJNEGO przy SP im. Jana Brzechwy i Parafii w Żarowie (opiekun zespołu – Sabina Żąłędziewska, ks. Michał Jelonek),

  • zespół „KLASA I A i B” - SP im. Jana Brzechwy w Żarowie (opiekun zespołu – T. Bartoszewicz-Malec.

  • Zespół Śpiewaczy ŻAROWIANIE – związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Żarowie (opiekun zespołu – Danuta Kwiatkowska).

Pieniężne nagrody na kwotę 800 zł, 500 zł i 300 zł za zdobyte I, II i III miejsce ufundowało Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 XIV Przegląd Zespołów Kolędniczych. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates