Wieczór Muzyką, Piórem i Pędzlem Malowane

poniedziałek, 04, kwiecień 2011

 1 kwietnia 2011 był realizacją zapowiedzianego wcześniej I-szego Inauguracyjnego wieczoru pt „Muzyką, Piórem i Pędzlem Malowane”. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów wieczoru była frekwencja! Sala kawiarniana Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zgromadziła komplet widzów. - W programie wykorzystano pomysł „Tryptyku” - tzn połączenia wernisażu malarskiego z recytacją wierszy który jak klamrą został spięty recitalem poezji śpiewanej.

 

>>> Film

Już od samego wejścia goście mogli zapoznać się z malarstwem Zofii Szczęsnej, która w dalszej części programu mogła przybliżyć i opisać swoją życiową pasję. W subtelność i mistykę wieczoru wprowadziła gości Elzbieta Kulas, która wystąpiła w podwójnej roli – prowadzącej i prezentującej swoją poezję. Rozpoczynający się zmierzch stopniował nastrój wypływający z ujmującej scenografii wykonanej przez Zbigniewa Furtaka. „Tryptyk” rozpoczęły wiersze Wandy (Igi) Krasuskiej. Na koniec w autorskim premierowym programie wystąpił Ryszard Fidler ze swoim zespołem „Viatori”.

Impreza rozpoczęła się z niewielkim opóźnieniem, spowodowanym przekraczającą oczekiwania frekwencją która wymusiła w tej sytuacji organizacje dodatkowych miejsc aby przybyli goście mogli godnie doświadczać mistyki tego wieczoru.

Należy podkreślić atmosferę, która zaczarowała kawiarnię na długo i zatrzymała na wspólnych rozmowach gości przybyłych nie tylko z okolic Żarowa ale również Świdnicy.

Przy tej okazji rozlosowane zostały pamiątkowe almanachy z twórczością artystów.

Pokrzepieni tak dużym zainteresowaniem już dzisiaj zapraszamy na „Jesienne spotkanie z poezją”

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Wieczór Muzyką, Piórem i Pędzlem Malowane. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates