Faust w Zastrużu

piątek, 16, wrzesień 2011

 W minioną sobotę w Zastrużu obok ruin pałacu oraz na placu koło Kościoła miała miejsce premiera widowiska plenerowo - pantomimicznego "Faust" w wykonaniu teatru Bezdomnego.

Pełna mistycyzmu, uroku i napięcia powieść wg J.W Goethego, stała się inspiracją do stworzenia autorskiego widowiska plenerowo - pantomimicznego w wykonaniu aktorów teatru "Bezdomnego" im. Bohumila Hrabala w Żarowie.


Spektakl ingerujący bezpośrednio w przestrzeń wsi, rozegrał się na kilku płaszczyznach, w kilku odsłonach, w których to "Bezdomni" wcielili się w głównych bohaterów dramatu. Dramat niesceniczny opowiadał o losach tytułowego bohatera, którego dusza stała się przedmiotem zakładu Boga z Mefistofelesem. Zakład o fundamentalną wartość duszy, istnienia człowieczeństwa stawia naczelne pytanie utworu Goethego, czy uda się ocalić ów podstawową wartość ? W zakład zaangażowany jest cały wszechświat, a Bóg jest gwarantem porządku. Autorski projekt teatralny "Faust" wszedł w kanon plenerowych spektakli, które teatr "Bezdomny" realizował na przestrzeni lat z wielkim powodzeniem.
reżyseria: Ryszard Dykcik.
muzyka: Jean Claude Debussy.
role główne: Aleksandra Dydyńska, Ryszard Dykcik, Ewa Kapinos, Tomasz Nycz.
w pozostałych rolach: Dawid Sękowski, Inez Stawska, Wiktor Chołody, Łukasz Myśliński, Jacek Parużyński, Marcelina Kozów, Jolanta Kurzac, Alicja Durka oraz Aurelia Myślińska, Mateusz Nadarzyński.

Zapraszamy na teatralne czwartki do siedziby "Bezdomnych".
Autor zdjęć: Piotr Malczewski

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Faust w Zastrużu. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates