Święto Pieroga w Łażanach

czwartek, 06, lipiec 2023

Już 15 lipca ponownie spotkamy się w Łażanach na 2. Święcie Pieroga. Na wydarzenie zaprasza Gminne Centrum Kultury i Sportu, Gmina Żarów oraz sołectwo wsi Łażany. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 w łażańskim parku.

Furorę robią oczywiście te z serem i ziemniakami, ale nie zabraknie też pierogów z owocami. Swój udział w 2. Święcie Pieroga zgłosiły okoliczne sołectwa, a to gwarantuje smakowitą ucztę. Na stoiskach będzie można kupić nie tylko pierogi, ale również inne specjały przygotowane przez gospodynie i gospodarzy. Oczywiście podczas Święta Pieroga zostanie rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejsze pierogi, w którym do wygrania będą cenne nagrody ufundowane przez sponsora Electrolux Żarów – mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor GCKiS w Żarowie. Ponadto na scenie zaśpiewają Krukowianie i Chór Sołtysów „Dyszkant” z Gminy Kąty Wrocławskie.

>>> Regulamin


Drugiemu Świętu Pieroga towarzyszyć będzie Turniej Wsi Gminy Żarów, który wyłoni najlepszych z najlepszych. Wśród konkurencji z jakimi zmierzą się reprezentanci wsi z gminy Żarów to: zaplatanie warkocza, rzut kaloszem, czy bieg kelnerski. Nie zabraknie też najbardziej widowiskowej konkurencji czyli przeciągania liny. Organizatorzy przygotowali też konkurencję niespodziankę. O tym, które z sołectw zdobędzie puchar Turnieju Wsi przekonamy się w sobotę, 15 lipca około godziny 17:00.

2. Święto Pieroga | Turniej Wsi Gminy Żarów
15 lipca 2023
godz. 14:00
park w Łażanach

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Święto Pieroga w Łażanach. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates