5. Święto Dyni już za chwilę!

piątek, 10, wrzesień 2021

To najpiękniejsze pomarańczowe święto, choć wcale nie o pomarańcze tu chodzi. Tu rządzi Dynia

2 października to będzie dzień pełen kolorów, niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków. Będzie jesiennie, naturalnie, ekologicznie i bardzo magicznie.
Przed Wami trzy konkursy z wspaniałymi nagrodami. Każdy z królową Dynią w roli głównej. Oczywiście rozstrzygniemy konkurs na najcięższą dynię. Jak myślicie uda się pobić rekord ciężkości z 2019 r? Wtedy wygrany okaz ważył aż 170 kg.
Konkurs na kolorowe dyniowe przebranie to już tradycja. Macie już pomysł na ten strój? Bądźcie tego dnia kolorowi!


A może kogoś interesuje konkurs kulinarny? W tym roku tematem jest dyniowy chleb. Jesteśmy pewni, że zaskoczycie nas smakami i zapachami swoich wypieków.
A jeśli już o jedzeniu mowa, to o Wasze podniebienia zadba Dyniowy Zakątek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Na tych stoiskach znajdziecie wszystko co ekologiczne, zdrowe i smaczne. Sielski czas umili nam Irena Salwowska z zespołem a lokalni rzemieślnicy pochwalą się swoimi wyrobami.

Oczywiście nie zapominamy o dzieciach Erni i Groszek już przebierają kopytkami na myśl o spotkaniu z naszymi najmłodszymi. Tych którzy za jazdą konną nie przepadają zapraszamy na kreatywne warsztaty a na nich min zajęcia robienia eko biżuterii, malowanki XXL i inne dyniowe niespodzianki.
5. Edycja pomarańczowego święta startuje 2 października o 14.00 przy ulicy Leśniej w Wierzbnej. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane będą w dniu imprezy do godziny 15:00.

Laureatów konkursów poznamy około godziny 17:30

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody a wśród nich min. piekarnik i robot planetarny ufundowany przez firmę Electrolux oraz cenne nagrody ufundowane przez firmę Smartwork.

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Żarowa, Leszek Michalak, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Rada Sołecka, Stowarzyszenie DR Wierzbna, Ochotnicza Straż Pożarna Wierzbna. Sponsorzy: Electrolux, Smartwork, AMS Świdnica, Sklep ogrodniczy - Jowita Kopaczewska.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 5. Święto Dyni już za chwilę!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates