Spotkanie ze średniowieczem, czyli powrót do przeszłości.

piątek, 27, sierpień 2021

To będzie bardzo daleka przeszłość, bo przeniesiemy się w czasie o ponad tysiąc lat. Zapraszamy do Wierzbnej na małe spotkanie ze średniowieczem.
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego oraz DUX i Przyjaciele zapraszają na podróż do przeszłości do czasów naszych słowiańskich przodków i szlachetnych rycerzy.
Wydarzenie zostało zaplanowane na niedzielę, 5 września na terenie kompleksu pocysterskiego. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników historii i nie tylko wiele atrakcji.


9.00 -16.00 III runda VII edycji Dolnośląskiej Ligi Łucznictwa Tradycyjnego pod patronatem Burmistrza Żarowa, Leszka Michalaka
14.00-18.00 Spotkanie ze średniowieczem: Tak żyli ludzie. Tak było
POKAZ MODY ŚREDNIOWIECZNEJ
Opowieść o strojach z czasów dawnych na pokazie średniowiecznej mody.
WALKI WOJÓW i RYCERZY
Dzielni Słowianie, bezlitośni wikingowie i szlachetni rycerze ku Waszej uciesze, walczyć będą na ubitej ziemi pokazując, który z nich czempionem z Wierzbnej zostanie!
GRY I ZABAWY
Rzut oszczepem, ścinanie głów, przeciąganie liny, kręcioł, polowanie na dziką świnię - tak się kiedyś ludzie bawili! Śmiałkowie wykażą się siłą, sprytem i zręcznością, a zwycięzcy zazdrość wzbudzać będą pośród tłumów!
WALKA Z WOJEM
Jeżeli czujesz, że męstwa Ci nie brakuje, to spróbować możesz sił swoich w walce z naszymi najlepszymi wojownikami!
RZEMIEŚLNICY I KUPCY
Rzemieślnicy, w swych sztukach biegli i szkoleni, opowiedzą o swoim fachu, narzędziach i materiałach. Nabyć też będzie można wytwory ich rąk.
Nie zabraknie dobrego jadła i napitku.
Miłośników historii zabierzemy na spacer z przewodnikiem a na tych którzy będą chcieli spróbować sił w strzelaniu z łuku będą czekali najlepsi fachowcy.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Spotkanie ze średniowieczem, czyli powrót do przeszłości.. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates