Festiwal Mąki. 5. edycja. Czekamy na Ciebie!

czwartek, 26, sierpień 2021

Już w tę sobotę, 28 sierpnia zapraszamy do Młyn Siedlimowice na piątą edycję Festiwalu Mąki. Czekamy na Was od godziny 14:00 do godziny 18:00. Oczywiście przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek. Tradycją już jest, że głównym punktem programu Festiwalu Mąki jest konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci".

To będzie uczta dla ducha i ciała. O Wasze kubki smakowe zadbają: Jagodowe pole z Kalna jednym słowem przepychota, Eko Aronia, kto jadł, ten na długo zapamiętał te smaki. Nie zabraknie też serów wędzonych ze Świdnicy, Dyniowy zakątek to marka, której miłośnikom dobrego, a przede wszystkim zdrowego jedzenia, nie trzeba przedstawiać. Koło Gospodyń Wiejskich z Imbramowic ma za sobą kilka wygranych kulinarnych konkursów, więc pań z Imbramowic w Siedlimowicach nie mogło zabraknąć. All Canna - to zdrowe produkty z konopi. Prawdziwe podpłomyki, a tym samym powrót do przeszłości zaserwuje nam, nie kto inny tylko, pani Iwona Markiewicz, żona właściciela młyna. Bo kto jak nie pani Iwona zna się najlepiej na mące i to w dodatku tej siedlimowickiej. Tak, ciasto marchewkowe też będzie. Tak, mąkę na miejscu też będzie można kupić.


O doznania artystyczne zadbają Pracownia kreatywności, Teatr Bezdomny, na warsztaty koronki klockowej zaprasza pani Elżbieta Struzik. Ponadto od 15:00 do 18:00 zapraszamy na warsztaty ceramiczne, które poprowadzi pani Agata Marcinkowska z MANOceramics - Nowoczesny Design - Tradycyjna technika ręcznego wytwarzania

Wiemy, też jak ciekawi jesteście historii młyna w Siedlimowicach, dlatego w tym dniu Waszym przewodnikiem będzie Bogdan Mucha z Żarowska Izba Historyczna.

Pamiętajcie, my się deszczu nie boimy i w razie niepogody zapraszamy do wnętrza zabytkowego młyna. Chociaż w sumie, to słońce mamy zamówione ????

Do zobaczenia w sobotę w siedlimowickim młynie!
Gmina Żarów
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Sołectwo Imbramowice
Młyn Siedlimowice
Żarowska Izba Historyczna

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Festiwal Mąki. 5. edycja. Czekamy na Ciebie!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates