XIII Turniej Małego Aktora Niezapominajka

czwartek, 19, maj 2011

 XIII Turniej Małego Aktora „Niezapominajka” skierowany dla dzieci do lat 6 i klas zerowych szkół podstawowych, tradycyjnie odbył się, jak co roku, w miesiącu maju. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
>>> Film

 

 

W tym roku do turnieju zgłoszonych zostało13 zespołów, łącznie 20 dzieci, których talenty aktorskie oceniało JURY w składzie: Przewodnicząca Jury Pani Mariola Król – opiekunka Zespołu Teatralnego przy Bajkowym Przedszkolu w Żarowie, Pani Stanisława Biernacka – Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów oraz Ryszard Fidler – muzyk, kompozytor, założyciel zespołu VIATORI,współzałożyciel Teatru Pantomimy CENTRO-MIMA GCKiS w Żarowie oraz JURY DZIECIĘCE w składzie: Laura Król, Martyna Janaszek i Przemysław Dobrowolski z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

W dniu 18 maja 2011 r. w kawiarni w GCKiS, najmłodsi aktorzy z SP Żarów, SP Imbramowice, SP Mrowiny, SP Zastruże i Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Żarowie zaprezentowali swoje umiejętności. Piękne przebrania, wyuczone role, uśmiechy na małych twarzyczkach i zapał do rywalizacji, to atmosfera, która towarzyszyła zmaganiom na małej scence w GCKiS. Dzieci zostały solidnie przygotowane przez swoich wychowawców – Panią: Dorotę Górę, Renatę Frycz, Barbarę Sorokę, Violettę Kozakow, Małgorzatę Biedrzycką, Wiolettę Dziedzic, Małgorzatę Wojewodzic, Joannę Karpińską i rodziców, którym należą się słowa uznania. Występy poszczególnych zespołów okraszone zostały zabawami, w których uczestniczyły zarówno dzieci, jak i dorośli zgromadzeni na widowni.

W czasie, kiedy Jury oddaliło się by dokonać weryfikacji ocen, mali aktorzy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek (paczki, ciasto, soki).

Występy dzieci były wielce udane, dlatego ocena ich pracy przez Jurorów nie była łatwa. Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju WYGRAŁY z tremą i nieśmiałością, dlatego też żadne dziecko nie wyszło z GCKiS bez nagrody.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce - Seweryn Tkaczyk
Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach
Wiersz "Okulary", autor: Julian Tuwim

I miejsce zespołowe
Jan Chlewicki, Alexander Zajonz, Oliwia Skowrońska, Kacper Stańczyk
Szkoła Podstawowa w Imbramowicach
za przedstawienie pt. "Kaczuszka Pogaduszka": autor: Jan Kazimierz Siwek

II miejsce - Wiktoria Szywała
Szkoła Podstawowa w Zastrużu
Wiersz: "Okulary", autor: Julian Tuwim

III miejsce - Antoni Ciupiński
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie
Wiersz pt. "Bałwanek, autor: Barbara Prus

I wyróżnienie - Alicja Bernatowicz
Szkoła Podstawowa Imbramowice
Wiersz pt.: "Mamusia", autor: Laura Łącz

II wyróżnienie - Amelia Wabik
Bajkowe Przedszkole w Żarowie
Wiersz pt. "Pomidor", autor: Jan Brzechwa

Ponadto DZIECIĘCE JURY przyznało wyróżnienie zespołowi ze Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach: Julia Kozów, Emilia Mierzwa, Martyna Nocek, Zuzanna Jurga - za przedstawienie "Kaczki i bocian"

Wszystkim dzieciom gratulujemy udanych występów!
Elżbieta Kulas

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 XIII Turniej Małego Aktora Niezapominajka. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates