Święto Niepodległości w Żarowie

poniedziałek, 07, listopad 2016

Uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny rozpoczną się obchody Święta Niepodległości w Żarowie. Zwieńczeniem żarowskich obchodów święta 11 listopada będzie XVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej, w którym wystąpi blisko dwustu uczestników. 

- Świętujmy wspólnie 98. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niech ten czas będzie radosnym uniesieniem. Zapraszamy całe rodziny - dziadków, rodziców, dzieci. Świętujmy w wielkiej wielopokoleniowej rodzinie. Z okazji Święta Niepodległości w Żarowie usłyszymy prawie wszystkie pieśni patriotyczne - mówi Tomasz Pietrzyk zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

 

XVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej rozpocznie się o godz. 14.00 w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu, a poprzedzi go msza święta, która odprawiona zostanie w intencji Ojczyzny o godz. 11.30 oraz uroczyste składanie wieńców pod Pomnikiem Pamięci Narodowej.

Imprezą towarzyszącą żarowskim obchodom Święta Odzyskania Niepodległości będzie wystawa "Marszałek Piłsudski", otwarta w Gminnym Centrum Kultury i Sporu przy ul. Piastowskiej 10A w Żarowie, od godz. 15.00.

Na obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żarowie zapraszają Burmistrz Miasta Żarów Leszek Michalak oraz żarowskie Gminne Centrum Kultury i Sportu.

>>> LISTA uczestników XVIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Święto Niepodległości w Żarowie . Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates