Świeto Dyni za nami!

poniedziałek, 17, październik 2016

Konkurs na najcięższą dynię był najważniejszym wydarzeniem pierwszego Święta Dyni w Wierzbnej. Do konkursu głównego zgłoszono trzynaście dyń, a nagroda główna, zmywarka marki Electrolux, powędrowała do Michała Staraka z Olszan.

Największe emocje w trakcie Święta Dyni budził konkurs na najcięższą dynię. Do zmagań zgłoszono trzynaście dyń, część z nich była pieczołowicie uprawiana właśnie na to święto. Ostatecznie w konkursie zwyciężył Michał Starak (dynia 58 kg) z Olszan, drugi był Czesław Nocoń (dynia 44,5 kg), mieszkaniec Wierzbnej, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Joanna Starak (39,5 kg) z Olszan.

>>> Zdjęcia


Jury w konkursie na najsmaczniejszą zupę z dyni miało nie lada kłopot z wyłonieniem zwycięzcy, ale ostatecznie po burzliwych obradach, w których pod uwagę brano smak, oryginalność i estetykę podania potrawy, zwyciężyła Toscana Wierzbna przed Pożarzyskiem i Kołem Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Czwarte miejsce ex aequo zajęło Kalno i Bożanów. Z kolei w konkursie na najpiękniejszą rzeźbę z dyni jury postanowiło nagrodzić wszystkie dzieci, które wzięły udział w zmaganiach. Każde dziecko otrzymało w nagrodę, poduszkę ufundowaną przez markę Dekoria. - Ponadto dzieci posadziły kilkaset krokusów. Efekt ich pracy będziemy mogli podziwiać już wczesną wiosną - mówiła Zuzanna Urbanik, radna i mieszkanka Wierzbnej.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się również odkrywanie historii Wierzbnej. Goście mogli wysłuchać historii o najstarszym murowanym zamku rycerskim, który kiedyś stał w Wierzbnej, tę historię przybliżył Bogdan Mucha, archeolog, pracownik Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Wydarzenie zakończyła wspólna zabawa pod gwiazdami.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Świeto Dyni za nami!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates