Fotogeniczny Żarów

poniedziałek, 25, lipiec 2016

Prawie dziesięć przebytych kilometrów, jedenastu uczestników, dziesiątki wykonanych fotografii, a przede wszystkim dobra zabawa towarzyszyła I Żarowskiemu Spacerowi Fotograficznemu. Na starcie pojawili się nie tylko mieszkańcy Żarowa, ale również goście z Belgii i sąsiedniego powiatu średzkiego, a najmłodsza uczestniczka, Weronika Komaniecka, miała 8 lat. Spacerowicze mieli tylko jedno zadanie, sportretować Żarów, pokazać to, co na co dzień nie jest dostrzegane.

W ruch poszły aparaty fotograficzne i telefony komórkowe. Organizator, Gminne Centrum Kultury i Sportu, nie narzucił konkretnego tematu. - Nie chcieliśmy w żaden sposób ingerować z pomysłem, każdy do zadania miał podejść indywidualnie. Uczestników spaceru głównie interesowała architektura Żarowa, ale jest również sporo ciekawych reporterskich kadrów – mówi Tomasz Pietrzyk, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Efekt pracy uczestników spaceru fotograficznego poznamy już niebawem. - Na pewno powstanie internetowy album fotograficzny miasta i gminy Żarów, widziany oczami mieszkańców i turystów – mówi Pietrzyk. Kolejna fotograficzna podróż ulicami Żarowa zaplanowana została na sobotę, 20 sierpnia na godzinę 10:00, na którą zapraszamy nie tylko żarowian.

W I Żarowskim Spacerze Fotograficznym udział wzięli: Weronika Komaniecka, Kuba Komaniecki, Agnieszka Komaniecka, Anna Siekierska, Joanna Sip, Randall Moyaerts, Grzegorz Sudoł, Marek Wąsowski, Artur Dunicz, Bogdan Mucha, Tomasz Pietrzyk.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Fotogeniczny Żarów . Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates