Za nami Dni Żarowa 2016

poniedziałek, 30, maj 2016

Łzy i Mesajah rozgrzały żarowską publiczność do czerwoności. To były dwa dni wypełnione świetną zabawą. Tegoroczne Dni Żarowa zgromadziły kilkutysięczną publiczność.

Pierwszy dzień święta miasta to muzyka rockowa i reggae. Ale zanim na scenie zagrały gwiazdy najpierw na niej pojawili się uczniowie szkół z terenu gminy Żarów. Specjalnie na ten dzień przygotowały prezentacje nawiązujące do prehistorii. W Parku Miejskim pojawiło się stanowisko archeologiczne, najmłodsi szukali w nim kości mamuta. Po występach uczniów przyszedł czas na pierwszy koncert - na scenie pojawiła się Paulina Lenda i Kruki. To był przedsmak tego co czekało żarowską publiczność. O godzinie 21:00 na scenie pojawiła się pierwsza gwiazda tegorocznych Dni Żarowa - Mesajah. Prawie dwugodzinny koncert rozgrzał publiczność do czerwoności. Pierwszy dzień Dni Żarowa 2016 zakończyła wspólna zabawa pod gwiazdami, którą poprowadził zespół Wlater Band.

>>> Zdjęcia

Drugi dzień rozpoczęła Żarowska Gra Miejska, w której pierwsze miejsce zajęli Bogusława i Wojciech Chodynieccy, drugie miejsce przypadło w udziale Justynie i Oskarowi Becher, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Kołodziej. Od godziny 15.00 czas w Parku Miejskim umilały nam popisy uczniów szkół z terenu gminy Żarów i podopiecznych Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry, bańki mydlane przygotowane przez firmę Ale Heca, a do najpopularniejszej zabawy - wściekłych ptaków - ustawiała się kilkumetrowa kolejka. Blok koncertowy rozpoczęła żarowska formacja Gen_M. Po nich na scenie pojawiła się gwiazda tegorocznych Dni Żarowa - zespół Łzy. Podczas koncertu Sara Chmiel, charyzmatyczna wokalistka zaśpiewała największe hitów zespołu. Nie zabrakło również kilkuminutowego pokazu sztucznych ogni. Dni Żarowa 2016 zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, która trwała do godziny 2:00.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie pragnie podziękować sponsorom za wsparcie tegorocznych Dni Żarowa. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce: Bridgestone Poland, Yagi Poland, BZWBK Bank Zachodni odział Żarów, "Bartek" Monika i Jacek Łysiak, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żarowie, SKOK Unii Lubelskiej. Równocześnie dziękujemy nauczycielom i uczniom szkół z terenu gminy Żarów za pomoc w organizacji święta miasta i gminy oraz strażakom z OSP w Żarowie i Wierzbnej. Słowa uznania kierujemy również pod adresem pana Mariana Dawlewicza i pana Michała Bieszczada.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Za nami Dni Żarowa 2016 . Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates