O nas

Otwarcie nowoczesnego basenu sportowego w Żarowie nastąpiło 31 sierpnia 2016 r. To ostatni obiekt z zaplanowanego ponad dwadzieścia lat temu kompleksu oświatowo-sportowego.

Obiektem zarządza Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

W skład obiektu wchodzą:

– basen sportowy o długości 25 m długości, na którym znajduje się 6 torów

– basen rekreacyjny dla dzieci

– zjeżdżalnia rurowa typu anakonda

– saunarium (sauna sucha i parowa oraz poczekalnia z aromaterapią)

– 2 wanny: jacuzzi i z hydromasażem

– 2 kabiny biczy szkockich

Trybuny mogą zgromadzić 112 kibiców obserwujących zmagania sportowe.

Obiekt w pełni przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do niedzieli 06:00-22:00
Ostatnie wejście na basen o godzinie 20.45

Jednorazowo na basenie przebywać mogą 104 osoby (48 miejsc w szatni damskiej, 48 miejsc w szatni męskiej oraz 8 miejsc w szatni dla niepełnosprawnych).

Nad całością rozliczeń czuwa elektroniczny system obsługi klienta (ESOK). Każda osoba przy wejściu otrzymuje pasek z chipem. Na nim rejestrowany jest  czas pobytu na basenie i na jego podstawie odczytywana będzie kwota do zapłacenia. Korzystanie ze wszystkich atrakcji na terenie obiektu wliczone jest w cenę biletu.

Do dyspozycji klientów znajduje się szatnia zewnętrzna na odzież wierzchnią i obuwie, przebieralnie z szafkami na ubranie i natryski. Na terenie obiektu znajduje się dobrze zaopatrzony sklep z artykułami pływackimi, a w jego pobliżu kawiarnia zlokalizowana w hali sportowej posiadająca okna z widokiem na halę basenową.

Wszystkich użytkowników pływalni obowiązuje strój kąpielowy, zmiana obuwia przed wejściem do przebieralni a także wskazane są klapki i okulary do pływania. Korzystający z niecki sportowej zobowiązani są pływać w czepku.

Ocena zbiorcza roczna jakości wody na pływalni za rok 2022